معرفی محصولات

کاندوم زنانه چیست و چگونه استفاده می شود؟

کاندوم زنانه چیست؟

 

کاندوم زنانه چیست و برای چه کاری استفاده می‌­شود؟

یکی از روش‌­های جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم زنانه است که علاوه‌برآن شما را از ابتلا به بیماری­‌های مقاربتی مثل HIV و هپاتیت ویروسی در امان نگه می‌­دارد! کاندوم زنانه که “کاندوم داخلی” نامیده می­‌شود، لوله­‌ای نازک از جنس لاستیک نیتریل یا پلی­اورتان است که قبل از انجام رابطه جنسی، آن را داخل واژن قرار داده سپس خارج می­‌کنید. این وسیله ویژگی­‌ها و مزایای مشابه کاندوم­‌های مردانه را دارد.

کاربرد کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه با دورنگه داشتن اسپرم از رحم مانع باردارشدن می­‌شود. به‌علاوه، کاندوم شما و همسرتان را از ابتلا به عفونت­‌های جنسی (STI) محافظت می‌­کند زیرا هیچ‌یک از شما با مایعات جنسی دیگری تماس ندارید. اگر از کاندوم زنانه استفاده کنید، همسرتان نیازی به کاندوم مردانه ندارد. زیرا اگر از دو کاندوم هم‌زمان استفاده کنید، بین آن­ها اصطکاک ایجاد شده و منجر به پارگی می­‌شود.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

۱) ابتدا باید روش استفاده از کاندوم زنانه را یاد بگیرید؛ برای این کار دستورالعمل روی بسته را بادقت بخوانید. بسته کاندوم را باز کرده و یک کاندوم از داخل آن بردارید. حلقه بسته داخلی را به هم نزدیک کنید.

خرید کاندوم زنانه

۲) در هر دو انتهای کاندوم زنانه یک حلقه لاستیکی انعطاف‌­پذیر وجود دارد. انتهای حلقه بسته را تا جایی که می‌­توانید با انگشت داخل عمق کانال واژن قرار دهید؛ این حلقه بالا و روبه‌­روی دهانه رحم قرار می‌­گیرد. حلقه خارجی یا انتهای باز قسمت جلوی واژن را می‌­پوشاند و مانع ورود دهانه کاندوم به داخل واژن می­‌شود.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

۳) درنهایت انگشت خود را بردارید. لبه دهانه کاندوم باید دقیقاً خارج از دهانه واژن باشد.

کاندوم زنانه چیست و برای چه کاری استفاده می‌­شود؟

۴) کاندوم را باید ۸ ساعت قبل از شروع رابطه داخل مجرای تناسلی قرار دهید. هنگام رابطه جنسی، آلت تناسلی شریک شما از طریق لوله کاندوم به داخل مجرای تناسلی راه پیدا می­‌کند به‌نحوی که تماس مستقیم با واژن ندارد.

۵) بعد از رابطه جنسی، برخلاف کاندوم مردانه نیاز نیست کاندوم فوراً از واژن برداشته شود؛ مگر این‌که شریک شما همچنان انزال منی داشته باشد که در این صورت ممکن است داخل واژن بریزد. توصیه می­‌شود در حالت خوابیده کاندوم را از بدن خارج سازید. شما باید را به‌آرامی حلقه بیرونی کاندوم را گرفته، بچرخانید و از واژن بیرون بیاورید؛ در حالی که باید مراقب باشید منی را درون آن نگه دارید تا بیرون نریزد. فقط یک بار باید از کاندوم زنانه استفاده کنید و پس از اتمام کار آن را در سطل آشغال بیندازید. احتیاط کنید هنگام قرارگیری کاندوم آن را پیچ نداده یا پاره نکنید.

دقت در استفاده از کاندوم زنانه

طریقه گذاشتن کاندوم زنانه خیلی مهم است؛ زیرا اگر از آن به‌درستی استفاده نکنید یا کاندوم سالم نباشد، از بارداری و بیماری‌­های مقاربتی در امان نیستید. هنگام استفاده شما باید درباره موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • بسته کاندوم قبل از استفاده از آسیب‌ندیده باشد.
 • تاریخ مصرف کاندوم منقضی نشده باشد.
 • کاندوم شما در تمام مدت رابطه جنسی سالم بماند.
 • کاندوم حین استفاده پاره نشود.
 • هنگام رابطه آلت تناسلی شریک شما در کاندوم بماند و از آن خارج نشود.
 • کاندوم حین رابطه جنسی از واژن خارج نشود.
 • قسمت خارجی کاندوم به داخل واژن نفوذ نکند.
 • هرگز از یک کاندوم مصرف­‌شده استفاده مجدد نکنید.
 • کاندوم­‌های زنانه برای جای­گیری صحیح در واژن به کمی تمرین نیاز دارند.

برخی از افراد معتقدند که پس از این‌که کاندوم در مجرای واژینال زنانه جای­گذاری شد، هنگام رابطه جنسی وقتی آلت تناسلی مرد روی زن قرار گرفت تحریک مختل شده و روحیه مرد از بین می‌­رود؛ اما این تفکر درباره کاندوم زنانه اشتباه است و نقض می‌­شود! زیرا از هشت ساعت قبل از رابطه جنسی وارد بدن شده و هیچ اثر منفی در تحریک مرد ایجاد نمی­‌کند. می‌­توانید هنگام قرار دادن کاندوم در بدن از شریک خود بخواهید تا بر این عمل را نظارت کند؛ این یک شروع جدی برای مقدمه رابطه محسوب می‌­شود.

فایده استفاده از کاندوم زنانه

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از کاندوم زنانه پیشگیری از بارداری ناخواسته و ابتلا به عفونت­‌های ویروسی موجود در ترشحات جنسی می­‌باشد.

 1. یکی دیگر از بزرگ‌ترین مزایای کاندوم زنانه این است که می‌­توانید آن­ها را بدون نسخه یا مراجعه به پزشک برای معاینه خریداری کنید.
 2. کاندوم­‌های زنانه آماده شدن برای رابطه جنسی را آسان می­‌کنند.
 3. شریک شما ممکن است تجربه راحت­‌تر و لذت­‌بخش ­تری داشته باشد زیرا کاندوم‌­های زنانه متناسب با اندازه­‌های مختلف آلت تناسلی مرد هستند.
 4. با گذاشتن کاندوم زنانه ممکن است از تحریک اضافی کلیتوریس در حلقه بیرونی کاندوم لذت ببرید. به‌علاوه، می­‌توانید از هر نوع محلول روان­ کننده برای مرطوب کردن آن استفاده کنید.
 5. کاندوم زنانه بلافاصله هنگام سکس تأثیر خود را ایفا می­‌کند.
 6. نیازی نیست شریک شما به‌محض انزال آلت تناسلی خود را بیرون آورد.
 7. برای افرادی که به کاندوم لاتکس حساسیت دارند گزینه مناسبی هست.
 8. احتیاجی نیست تا آلت تناسلی مرد ابتدا تحریک شده و به حالت عمود درآید سپس استفاده شود.
 9. عوارض جانبی کمی دارد یا اصلاً ندارد.

با این‌که کاندوم‌­های زنانه برای رابطه جنسی واژینال طراحی و تأیید شدند، اما برای رابطه جنسی مقعدی هم گزینه مناسبی محسوب می­‌شود.

تهیه آن مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی است.

کاندوم زنانه چقدر مؤثر هست؟

مانند کاندوم مردانه، کاندوم زنانه در صورت استفاده صحیح و مداوم خیلی مؤثر می‌­باشد. نتایج تحقیقات در مورد میزان موفقیت کاربرد روش‌­های جلوگیری از بارداری به دو دسته تقسیم می‌­شود:

۱) استفاده کامل

۲) استفاده معمول. در حقیقت، افراد کمی هر بار از کاندوم زنانه به‌طور کامل استفاده می‌­کنند.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در ایالات متحده آمریکا، عدم موفقیت در استفاده معمول از کاندوم زنانه آمار ۲۱ درصد را نشان می­‌دهد. این بدان معناست که بین هر ۱۰۰ زنی که از کاندوم داخلی به­ عنوان تنها وسیله کنترل حاملگی استفاده می کنند، ۲۱ بارداری ناخواسته در هر سال وجود دارد. میزان تخریب این کاندوم ۱۸ درصد است.

کاندوم زنانه بیکینی چیست؟

نوع کمتر شناخته ­شده و در دسترس کاندوم زنانه، کاندوم بیکینی است. فرم کاندوم بیکینی به شکل لباس زیر است که در فاق شکاف دارد و از اتصال­‌دهنده­‌هایی برخوردار است که کاندوم زنانه می­‌تواند به آن متصل شود؛ به‌طوری که کاندوم کامل به داخل واژن رانده نمی‌­شود. نوع دیگر کاندوم بیکینی، شکل لباس زیر است که دارای کاندوم وابسته در محفظه ­ای محکم جلوی بخش خارجی دستگاه تناسلی می­‌باشد و قبل از رابطه جنسی باز می­‌شود.

آیا کاندوم زنانه لذت ارگاسم را کاهش می­دهد؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از کاندوم زنانه مزایای دیگری مثل امکان افزایش میزان لذت جنسی و ارگاسم را در پی دارد. کاندوم زنانه کنترل کاملی از محافظت واژن را هنگام رابطه جنسی فراهم می‌­کند. خیلی از افرادی که از کاندوم زنانه استفاده می‌­کنند، رابطه جنسی را لذت­‌بخش­ تر می‌­دانند؛ به این دلیل که می­‌توانند محافظت بیشتری در برابر عفونت­‌های جنسی و بارداری داشته باشند. خیلی از زنان دلیل ترجیح کاندوم زنانه را این‌گونه عنوان کردند که نمی‌­توانند به همسر یا شریک جنسی خود کامل اعتماد کنند و این موضوع باعث غلبه نگرانی ناشی از عواقب رابطه جنسی محافظت‌ ­نشده بر کسب لذت کامل تجربه جنسی می‌­شود.

برخی محققان فکر می‌­کنند دلیل لذت بیشتر رابطه جنسی با کاندوم زنانه ممکن است به‌خاطر اثر ماده روان‌­کننده روی کاندوم باشد. مانند اکثر کاندوم‌­­های مردانه، کاندوم‌­های زنانه معمولاً با مایعات حاوی سیلیکون یا روان­ کننده­ های پایه آب چرب و مرطوب می­‌شوند.

حلقه­ های کاندوم زنانه نیز ممکن است لذت بیشتری ایجاد کنند. حلقه بیرونی کاندوم زنانه احتمال دارد تحریک اضافی در کلیتوریس برخی افراد ایجاد کند همچنین برخی از افراد هنگام نفوذ عمیق کاندوم در مجرای تناسلی تحریک اضافی ناشی از حلقه داخلی را احساس می­‌کنند.

از آنجا که آلت تناسلی مرد توسط کاندوم تنگ مردانه منقبض نشده است، ممکن است شریک جنسی افراد احساس لذت بیشتر و قوی­تری را تجربه کنند.

به­‌طور کلی، هر کاندومی را برای رابطه جنسی به کار گیرید، استفاده از آن در مرحله اولیه و مقدماتی سکس که شامل:

 • معاشقه
 • پیش­نوازی
 • لمس و برانگیختگی احساسی دو طرف است.

نقش مهم و کلیدی دارد و به‌جای منع لذت جنسی، باعث تحریک می­‌شود.

کاندوم زنانه چیست؟

 برای خرید انواع کاندوم زنانه و سایر موارد از طریق روش های اعلام شده در بخش مشاوره محصولات سایت  با ما تماس بگیرید .

همه محصولات در بسته بندی محرمانه ارسال می شود .

رای دادن به post

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *